Jakub Zamojski

Jakub Zamojski
Rodzaj muzyki:
Miasto:
Poznań, Lublin
Utworów:
3
Oglądany:
1310 razy
Założenie konta:
21 lipca 2008
Ostatnia aktualizacja:
25 lipca 2009
Zawsze byłem związany z muzyką. Jestem studentem UAM - kierunek Akustyka, specjalność Reżyseria Dźwięku. Gram na trąbce i pracuję w studiu nagrań Radia Afera gdzie realizuję swoje muzyczne pomysły oraz nagrywam przeróżne audycje, instrumenty, wokale oraz reklamy. Eksperymentuję z wokalem i jestem połową elektronicznego składu B.R.O. (drugą połową jest mój brat cioteczny Konrad "Vocem" Zamojski - świetny hip-hopowy producent). Nasze utwory są połączeniem jazzowych sampli z lat 50. 60. i 70. oraz własnych. W 2008 roku nagraliśmy płytę "Etudes EP". Śpiewam w poznańskim chórze Dominicantes (dyrygnetka Karolina Piotrowska-Sobczak), gdzie czasami jestem solistą (np. na konkursie pieśni pasyjnych w Bydgoszczy, gdzie zdobyliśmy srebrny dyplom - było to dla mnie spore przeżycie). Od czasu do czasu biorę udział w nabożeństwach prawosławnych, gdzie jest sporo śpiewania. Kocham muzykę i codziennie z nią żyję. Dlatego nie mogę bez niej żyć.

Mam w domu wiele instrumentów np. gitarę klasyczną (jeden z moich ulubionych), gitarę elektryczną, karimbę, djembe, harmonijkę ustną - ale traktuję je przedmiotowo (np. do nagrywania własnych sampli). Moja uwaga skupia się na trąbce. W wiku 17 lat rozpocząłem naukę w szkole muzycznej na puzonie, ale po 1,5 roku zrezygnowałem. Z PSM wyniosłem podstawowe wiadomości teoretyczne dotyczące harmonii. Aktualnie poszerzam swoją wiedzę, ale jestem świadomy tego, że przyszłością są dźwięki elektroniczne.

Ważną postacią jest dla mnie Anthony Braxton, który nauczył mnie czerapania z różnych źródeł i tak - mam do czynienia z praktycznie każdą muzyką i mogę brać po trochę z każdego gatunku.
Centralną postacią, od kilku lat, jest Miles Davis, który całym swoim życiem pokazał jak działa kreatywny artysta.

Fani